Otse põhisisu juurde

Kuidas näha palaval päeval välja jumalikPalun öelge, et need palavad ilmad tapavad peale minu veel teisigi. Pole kindel kaua ma veel seda külma arbuusi süüa jaksan…


Tiheda graafiku ja sääsefoobia tõttu loobusin võimalusest nädalaks maale sõita ning olen nüüd proovinud linnas oma eluga toime tulla - pole olnud kerge. Pidevalt on selline higine ja ebameeldiv tunne ning midagi peale päikesekreemi ei tahagi peale panna. Siiski on mul paar must-have toodet, milleta pole võimalik praegusel hooajal elada. Raske kosmeetiga on lükatud riiuli taganurka ning ette on seatud erinevad niisutava toimega kreemid.


Siin on paar nippi suveks:


1) Leia endale näokreem, kus sees on SPF


Olen armunud NIVEA päevakreemi Urban Skin Defence, mida kasutan igapäevaselt päikesekreemi asemel (kreemis sisaldub SPF 20). Olen üks neist, kes kohe kindlasti ei viitsi lõõskava päikesega meiki kanda, niisiis on kreem täpselt see, mida vajan - annab nahale terve ja värske väljanägemise. Sellel on parajalt mõnus kerge konsistents, mida pole tõepoolest tunda rohkem kui päikesekreemi. Igal juhul panen mina tavaliselt hommikul päevakreemi näkku ja rohkemat polegi vaja.


Samas on mul ka näiteks The Balm’i jumestuskreem (või okei, tinted moisturizer), kus sees on olemas SPF 18. Tegemist on oma olemuselt kerge ning mõnusa jumestuskreemiga, kuid juba see on minu jaoks praegustel palavatel suvepäevadel liig mis liig.


2) Loomulik ilu pole kunagi loomulik - tuleb õiged tooted leida


Kuna mul on nõrkus nahahooldustoodete vastu, siis soetasin endale kunagi ka The Body Shop’i näosprei. Fännan loomulikku ilu, aga saladus peitub selles, et see pole kunagi päris loomulik. Ütlen ausalt, sprei ei ole just liiga vajalik, kuid see on laheda värskendava toimega ning loob taaskord kena ja särava mulje. Enne kodust väljumist on kiire ja lihtne seda nahale pihustada, et natuke värskust juurde anda.


3) Mida pruunim ja säravam, seda parem


Kui mul on aga tunne, et okei, midagi veel natuke juurde ei teeks paha, siis pöördun päikesepuudri juurde. See blogipostitus pole sponsoreeritud ega midagi, mulle lihtsalt endiselt (peale kõiki neid aastaid) meeldivad The Body Shop’i tooted ja Coconut Bronze sädelevast päikesepuudrist on lihtsalt jälle kujunenud üks minu lemmik. See toob loomuliku päevituse nii kenasti esile ning lisab veel omalt poolt natuke juurde - olen alati seda kandes saanud komplimente oma jume kohta. Mõnikord armastan seda natuke ka silmalaugudele kanda, et oleks jälle midagi pisut teistmoodi.


4) Jäta mulje nagu oleksid äsja veest välja astunud jumalanna


Olen avastanud enda jaoks ka kehaõlide võlu. Eriti kui käin linna lühikeste pükstega ringi, määrin jalad alati JOIK’i magusa apelsini ja mündi kehaõliga kokku, sest siis on nahk ilus läikiv, mitte kuiv ja krobeline nagu tavaliselt. Midagi nii lihtsat ja tavalist annab juurde aga hoopis rohkem kui algul arvata võiks.


Need on soovitused, mille järgi mina oma elu elan, aga eks igal ühel on varuks oma nipid.


Nautige ilma, päevitage ja kasutage päikesekreemi!


Ps: Postituse hilinemine ei tulene minu laiskusest, vaid asjaolust, et suutsin oma arvuti kogemata maha kukutada ja ära lõhkuda - ups!


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Mehis Heinsaar ”Härra Pauli kroonikad”

On üks raamat, mis tekitab alati hea tuju. Ma ei olegi nii isemoodi teost veel tegelikult kunagi lugenud. Mõttes nimetan seda hea tuju raamatuks. Heinsaare „Härra Pauli kroonikad“ on lühike teos, mis omakorda koosneb lühikestest lugudest. See ei muuda aga raamatut vähem väärtuslikuks.


Usun, et see on nüüdsest minu number üks soovitus kurva tuju puhul. Teost kohe ei saa lugeda ilma kaasa naermata. Teate, mis on kõige parem? Sellel ei ole vanusepiiri. Armas raamat väiksematele ettelugemiseks kui ka oma lõbuks lehitsemiseks. Samuti võiks see huvi pakkuda ka vanematele, sest see oli just nimelt mu isa, kes mulle selle suurepärase raamatu lugemiseks kätte andis. Kõik lood on raamatus eranditult head, kuid minu lemmik on kahtlemata „Väljavõtteid härra Pauli aoraamatust. 3“ Juba selle meenutamine ja edasi jutustamine toob naeratuse suule.


Mida veel oskan öelda? Ehk seda, et lihtsuses peitub võlu ning just „lihtsus“ kirjeldabki Heinsaare loodud teost. Mitte ühegi loo lõppu ei ole võima…

Tupsu sai kolmeaastaseks!

Ei, ma ei ole kolmeaastase võsukese ema, kuid mõnes mõttes on mul laps küll - see blogi. Juba kolm aastat vana. Iga nädal üks postitus ja nii 3 x 52 nädalat järjest. (Üks detsember kirjutasin tihedamini, nii et hetke seisuga olen teinud täpselt 168 postitust) Braavo! Sel puhul mõtlesin, et teeks see nädal hoopis nii, et ostaks endale ühe koogi ja ei kirjutakski siia midagi. Nali! Koogi asemel ostan parem bataadi ja postituse kirjutan igal juhul. Täna on mul aga pisut teistsugusem eesmärk kui tavaliselt. Nimelt olen siia kokku kogunud paar enda lemmikpostitust, mis olen kolme aasta jooksul kirjutanud. Noh, vanade aegade mälestuseks või nii. 
Üks minu esimestest postitustest kandis nime „Aeg puhkuseks”. Mulle tohutult meeldis kirjutada erinevatest viisidest, kuidas lõõgastuda. Kes tahab lugeda töö tegemisest, võib haarata kätte mõne Tammsaare teose, kes aga tunneb huvi selle vastu, kuidas võtta vabalt, on tulnud täpselt õigele internetilehele. Eks nii vanas postituses on paratamatult omad…

TEST: Milline on kõige parem glögi?

Birgit kurtis mulle, et poes on nii suur valik erinevaid glögisid, et tema ei oska endale ühte õiget välja valida. Salakavalalt uuris ta, kas ma ei tahaks proovida kuhjaga erinevaid jõulujooke, et ka teistele soovitada, milline see kõige õigem glögi siis ikkagi on. Aga otse loomulikult olin ma nõus.


Siin on minu mõtted.


Põltsamaa Klassikaline Alkoholivaba Glögi

Alustame klassikast. Põltsamaa glögi oli minu jaoks pikalt ainus eksisteeriv glögi. Selle peale võib alati kindel olla, glögised jõulud on garanteeritud. Samas, võib-olla oleks aeg proovida midagi uut ja huvitavat? Niisiis kuna selle järgi hakkan kõiki ülejäänud jooke hindama, ei saa sellele liiga kõrget hinnet anda.  Hinne: 3
Põltsamaa Kuldne Alkoholivaba Glögi

Pean tunnistama, et tegemist on ühe mõnusa jõulujoogiga. Mõtlesin küll, et ega see ikka üks õige asi olla saa, aga võta näpust - päris maitsev oli teine. Vürtse oli täpselt parasjagu, kuid ma ei tea, kas oskaksin seda kinnisilmi just glögiks nimetada. Sellgipooles oli tegu im…