Laura vahetusaasta Austraalias ja Uus-MeremaalOn neid, kes unistavad paremast tulevikust, ning neid, kes rabavad iga päev tööd teha, et neil oleks ilus tulevik. Mina alles unistan oma seiklusi täis elust, kuid on noori, kes juba praegu teevad kõik, mis nende võimuses, et endale ise seiklusi luua. Just nende tahtejõu, visaduse ja sihikindluse pärast imetlen selliseid inimesi kõige rohkem.

Kui inimesed julgevad unistada, on neil juba pool võitu. Kui nad julgevad aga ka selle nimel töötada, on nad praktiliselt juba võitnud. Ning kui minul on kasvõi kõige väiksemgi võimalus teisi aidata, olen olemas. Sõbrapäev on lähedal ning millal veel oleks mul parem aeg oma imelist sõpra toetada, et ta oma unistuseni jõuaks.

Minu kalli klassiõe Laura Johanna Uuseni unistus on minna vahetusaastale Austraaliasse ja Uus-Meremaale. Jutt käib minu armsast sõbrannast, kes õpib koos minuga Tallinna 21. Kooli gümnaasiumi humanitaarsuunas.

Lisaks kooris ja ansamblis laulmisele ning viiuli ja ukulele mängimisele leiab Laura ka aega, et oma pikaajalise eesmärgi poole pürgida. Austraaliasse minemisest on ta unistanud juba 6. eluaastast saati. Nüüd on ta juba teinud terve aasta tööd, et oma unistus täita. Tema vahetusaastat toetab YFU (Youth For Understanding MTÜ) programm.

Kõrvaltvaatajana näen, kui väga see tüdruk Austraaliasse minemisest unistab ning kui suurel määral kogu protsess tema elu mõjutab. Iga raske ülesanne, iga negatiivne koolipäev – see kõik on tühiasi, sest kui kõik hästi läheb, siis juba sel suvel täitub tema unelm.

Üks suurim faktor, mis neiut just nimelt teisele poole maakera tõmbab, on see, et oma gümnaasiumi uurimistöö plaanib ta teha globaalse soojenemise mõjudest ning kuna Austraalia ja Okeaania piirkonda mõjutab see enim, on tal hea võimalus seda oma silmaga näha. Iga päev korrutatakse ühiskonnas, et noored on meie tulevik. Siin on õpilane, kes proovib ka teistele näidata, milliste probleemidega me tegelikult silmitsi seisame ning kas ja mida me selle osas üldse teha saame. Nähes enda ümber selliseid eakaaslaseid, arvan, et vahest ei maksagi nii palju tuleviku pärast muretseda.


Endale toetajaid otsides kirjutab Laura oma meilides: „Vahetusaastal astun välja oma mugavustsoonist ja seeläbi arendan oskust saada hakkama võõras keskkonnas. Samuti tahan parandada oma inglise keele oskust. Minu eesmärk on koguda osalustasu kokku iseseisvalt – käies tööl ja otsides heasüdamlikke toetajaid. Toetajate otsimise oskus tuleb hiljem elus kasuks, kujuneb arusaam raha väärtusest ja ka ärimaailmast.”

Inimene õpib ainult oma vigadest ning kordaminekutest. Ühe eestlase jaoks on aasta aega elada Okeaania piirkonnas tegelikult hindamatu väärtusega.

Siiski on tema unistusele pandud külge hinnasilt. Vahetusaasta Austraalias ja Uus-Meremaal kestab 10 kuud ning läheb maksma 9900€. Tal on koos juba üle poole rahast, kuid läheb veel tarvis väikest tõuget, et kokku koguda ka ülejäänud summa.

Üks päev vahetusaastal maksab 33€.

Abiks on iga summa ning tuletan meelde, et YFU Eesti on tulumaksuvabastusega MTÜ-de nimekirjas!

Nagu näha, saab aidata kellegi alguses täiesti hullumeelsena näivale unistusele kaasa, ise samal ajal mugavalt diivanil istudes. Vahel vajame kõige rohkem heasüdamliku inimese abi, kellel on võimalus aidata, kui enda käed natuke liiga lühikeseks jäävad.

Laura Johannat on võimalik aidata, kandes toetus

YFU Eesti MTÜ Swedbank kontole
EE042200221001141378.
Selgituses peab olema nimi (Laura Johanna Uusen)

Kontakt: laura.uusen@gmail.com


Olen kirjutanud, kuidas mind inspireerivad erinevad pildid, fotod ja raamatud, unustades, et kõige rohkem inspireerivad mind inimesed.


Visadust ei asenda miski. Andekus seda ei asenda, pole midagi levinumat andekatest, kuid ebaedukatest inimestest. Geniaalsus seda ei asenda; rahata geeniused on üldtuntud. Haridus seda ei asenda; maailm on tulvil haritud hüljatuid. Üksnes visadus ja tahtejõud on kõikvõimsad. - Calvin Coolidge


0 Comments