ÜMMARGUNE 100Siin me oleme, 1,5 aastat ja 100 postitust. Oleks aeg teha väikene kokkuvõte ja kirjutada blogimisest natuke lähemalt.

Oma mõtete kirjapanemine on muutunud mõnusaks teraapiliseks tegevuseks, mis kuulub ilmtingimata nädalalõpu rutiini hulka. Armastan oma blogile pühenduda, mis sest, et ma päris alguses ette ei kujutanud, kui palju see kõik tegelikult aega võtab. Oma kujutluspildis kribasin maksimaalselt tunniga mõtted valmis ja sellega kogu protsess piirdus, sest eluilmaski ei osanud ma arvata, et ainuüksi oma ideede sõnastamiseks võib kuluda teinekord palju rohkem kui tund aega, rääkimata eeltööst ja lõppviimistlusest. Sellele vaatamata armastan siia oma aega pühendada ning naudin kogu protsessi täiel rinnal.

Kuigi olen loonud enda jaoks sobiva platvormi, kus saan postitada enda loodud tingimustel ja olen justkui iseenda boss, on mul ikkagi tunne, nagu kompaksin endiselt pinnast ning on veel nii palju, mida õppida ja kuidas areneda. Leian ennast alatihti juurdlemas, kas üks või teine märkus on ikka sobilik, või kas sõna "pagan" kasutamine internetiavarustes on hea mõte. Endiselt olen kahevahel, kas ja kui palju kirjutada ka pisut tõsisematel teemadel, kui jäätise söömine või suvetegevused, kuid sotsiaalmeedia edastab niigi palju negatiivseid uudiseid, et soovin, et minu postitused tekitaksid eelkõige rõõmsaid ja positiivseid emotsioone.

Enda avamine on üks hirmutav tegevus, millega kaasneb palju riske olen seda omal nahal tunda saanud. Minu arvates ei tohiks aga olla teemasid, mis kuuluvad tabu alla, sest inimesed on sotsiaalsed olendid ning üle kõige vajame tuge teiste inimeste näol. Enda kogemuste, mõtete ja tunnete jagamine aitab luua lähedust, mille sarnast on muud moodi võimatu saavutada ning mõttekaaslaste leidmine on alati tore.

Võimalusi, kuidas üksteist aidata ja innustada on palju ning see ei pea alati olema suusõnaline, vaid võib väljenduda lisaks kõigele muule ka blogipostituste või ka näiteks muusika kirjutamise kaudu. Tervelt poolteist aastat olen kasvatanud endas julgust rääkida üha rohkem ja rohkem kõigest enda perspektiivis ning olen täiesti veendunud, et oskus julgeda olla "mina ise" tuleb elu jooksul suureks kasuks. Põhimõtteliselt käib mul täielik enese arendamise ja arenemise protsess.

Olen õppinud, et olenemata kõigest ei kirjuta ma kellelegi teisele kui endale. Eranditeks on vaid mõned postitused, mida tahan just endast väljapoole suunata, sest minu arvates on teema oluline või olen kindel, et see saab kuidagi kasulik olla. Näiteks võib ju arvata, et kui mina jagelen vahel kohustuste edasilükkamisega, siis on tõenäoliselt teisigi, kellele kuluks ära paar nippi, kuidas sellest jagu saada. Niisiis ammutan teemasid peamiselt enda elust ning teen vahepeal kõrvalepõikeid ka teemadega, millega nimesed minu ümber silmitsi seisavad.

Kus ma omadega olen?

Hetkel. Praegu. 100 postitust hiljem.

Istun arvuti taga, naudin vaba momenti ja töötan selle postituse kallal. Kui ma parasjagu ei tööta, siis naudin suve ja otsin lõbusaid tegevusi ning üritusi, millest kirjutada. Olen tasakaalukam, enesekindlam ja rõõmsam kui kunagi varem. Samuti olen ennast ise selle pooleteise aastaga arendanud rohkem kui kunagi varem, sest nii mõnigi kord olen postituse eeltööna ennast eelnevalt teemadega internetis rohkem kurssi viinud. Kokkuvõttes olen väga rahul ja õnnelik.

Ning jään ootama ja valmistama järgmist sadat kirjutist.

0 Comments