„The Subtle Art of Not Giving a F*ck” – Mark Manson
A counterintuitive approach to living a good life” – M. Manson


Mõtlesin, et on aeg teile tutvustada jälle mõnda head raamatut, mis minu tähelepanu täielikult endale haaranud on. Kindlasti võivad inimesed, kes minuga igapäevaselt kokku puutuvad, kinnitada, et ma pole suutnud lõpetada rääkimist ühest raamatust, mille veel suve lõpus läbi lugeda jõudsin.


Minu number üks lugemissoovitus kõigile on Mark Mansoni kirjutatud teos „The Subtle Art of Not Giving a F*ck”.


Kahjuks ei ole seda küll veel eesti keelde tõlgitud, kuid teisalt kaasneks sellega oht, et osa raamatu briljantsusest tõlkes kaduma läheks.


Tegemist pole kuskilt otsast eneseabiraamatuga (kuigi nõnda on raamatu tagakaanel vihjatud), võin öelda neile, kes sedasorti žanrit kardavad. Teos on kirjutatud põhimõttel, et elu saladus ei peitu kogu aeg üdini positiivses meelestatuses.  


Üks põhjustest, miks raamat mulle nii väga meeldis ja korda läks, on, et see ei ole mõne tüüpilise rikka ärimehe edulugu, vaid ülieduka blogija vaatevinkel inimestest ja nende soovidest olla alati parim ja seejuures ka veel tohutult õnnelik. Autori võrratu huumorisoon ja läbinisti aus suhtumine ei kanna mitte ainult meelelahutuslikku eesmärki, vaid teeb raamatu ka tõsiseltvõetavaks informatsiooniallikaks.


Teos on jaotatud üheksaks osaks, mis kõik algavad omamoodi looga ning igat peatükki veab konkreetne kandev idee, mida autori arvates peaks iga inimene teadma. Manson kirjutab nii identiteedi hoidmise soovist, oma mõtetega kaasnevatest paradoksidest kui ka ebaõnnestumise ja probleemide vajalikkusest ning need on vaid mõned näited.


Olnud lugemisega poole peal, sain aru, et kõige targem on võtta kätte üks roosa marker, millega lihtsalt parematele mõtetele jooni alla tõmbama hakata. Nüüd on minu raamatulehed üsna värvilised ja vajadusel leian soovitud laused raamatust kiirelt üles.


Tavalise jutu sisse on peidetud suurepäraseid mõtteid, nagu näiteks:


Life is about not knowing and doing it anyway.”


või siis


We can be truly successful only at something we’re willing to fail at. If we’re unwilling to fail, then we’re unwilling to succeed.”


Muidugi rõhutatakse teoses ka pidevalt selle pealkirja ja tutvustatakse lähemalt, mida selle all mõeldud on. Võiks ju arvata, et tegu on lihtsalt pohhuistlikku ellusuhtumist propageeriva raamatuga, milles väldatakse 200 lehekülge, kuidas mitte millestki huvituda, kuid tegelikult juhib see hoopis lugeja tähelepanu sellele, mis on oluline ja mis tähtsusetu, millele tasuks oma aega pühendada ja millele mitte.


Raamat on muutnud ja täiendanud minu arvamusi, tõekspidamisi ja üleüldist mõtteviisi. Olen seda lehitsenud veel korduvalt pärast esimest lugemiselamust ning ikka ja jälle leian sealt midagi uut. 

„The Subtle Art of Not Giving a F*ck” on tänapäeva ühiskonna piibel, mille poole murega pöörduda, lootuses leida sealt vastuseid, ja neid ma ka sain, ning ma loodan, et saate ka teie, kui leiate kunagi aega see imeline teos kätte võtta.

0 Comments