Viimane suve bucket list
Magama jäädes tulevad need kõige veidramad mõtted, eks? Ühesõnaga olen mina voodis, kui järsku prahvatab nagu esimest korda pähe, et appikene, kahe (nüüd juba ühe) nädala pärast algabki päriselt kool. Mida teha? Kella tagasi keeramine ei aita, üleüldse miski vist ei aita enam. On ainult üks võimalus, kuidas veel midagigi päästa annaks. Suve lõpp tuleb veeta võimalikult mõnusalt! Mis oleks, kui ma kirjutaks välja kõik ägedad tegevused, mida ma veel enne septembrit teha tahaksin ning teeksin need siis kõik ühe nädala sees ära? Vot selline mõte tuli mul enne magama jäämist. 


Kui ma järgmisel hommikul Youtube’i läksin, siis mis oli esimene video, mida nägin? Täpselt see sama, millele eelmisel õhtul mõelnud olin, ainult et seal prooviti seda kõike ühe päevaga teha, kuid mina võtan selle jaoks terve nädala. Igal juhul tuleb välja, et idee ise ei ole kõige orginaalsem, kuid lõbus sellegipoolest. 


Minu bucket list:

1) Lugeda läbi veel viimane enda valitud raamat (enne kohustusliku kirjanduse juurde minemist)


Igal vabal võimalusel olen lugenud suure tuhinaga eelmises postituses mainitud raamatut „Girls will be girls”. Ma ei olegi veel päris kindel, kas soovitaksin seda ka teistele, sest see meenutab mulle rohkem ajalooraamatut kui aktuaalset ühikonnakriitilist teost. Siiski on seal palju mõtteainet ning tekst on üsna ladus arvestades laia sõnavarakasutust. Kõige tähtsam on see, et seda lugudes tunnen, et loen seda just iseenda jaoks. Mõne kirjandusteosega tunnen vahel, et see ei ole nagu päris minu maitsele, vaid loen seda kas kellegi teise soovitusel või moe pärast. Ütlemata nauditav on hoida käes enda valitud raamatut, mis suhtleks nagu ainult minuga.


2) Korraldada filmiõhtu snäkkidega


Tükk aega ei suutnud valikut langetada, milline chick flick arvutist peale panna. Valikuid oli mitmeid, uuematest filmidest näiteks „Bad Moms” ning pisut vanematest kinoteostest näiteks „How to Lose a Guy in 10 Days”. Ahjus tegin ka oma lemmikjuustukrõpse (koosneb lavašist ja juustust), mida filmi kõrvale näkitseda. Nii mõnus oli õhtul üksinda sedasi tšillida


3) Osaleda aiapeol (lisati nimekirja võimaluse avanemisel)


Tõenäoliselt suve viimasele aiapeole jõudsin ka. Ilm oli õnneks kena ning päikese käes hakkas lausa palav. Tore oli põõsa otsast marju noppida ja puu küljest küpsemaid ploome võtta, muru peal lendavat taldrikut mängida ning pidulaua kallal maiustada. Õues oli ikka tohutult mõnus olla, õhtul kodu poole jalutades oli veel samuti täiesti valge ning õhk soe.


4) Valmistada seda ühte retsepti, mida olen alati tahtnud proovida


Suve lõpp ja sügise algus on olnud alati selline pidude hooaeg, sest sel nädalal oli ka minu issi sünnipäev: perfektne võimalus, et proovida jälle mõnda uut maiustuse retsepti. Sõbranna sünnipäeval maitsesin nii häid Domino küpsise koogipalle, et tekkis endalgi huvi neid teha. Purustasin Domino küpsised, segasin toorjuustu hulka, vormisin pallikesed, kastsin sulašokolaadi ja lasin tahkuda. Imelihtne! Imemaitsev! 


5) Teha tüdrukuteõhtu


Seni, kuni mina koduste maiustustega mässasin, otsustasid vanemad mul hoopis Veneetsiasse põrutada, et sealseid delikatesse proovida. Millal veel oleks parem võimalus korraldada tüdrukuteõhtu kui nüüd, eks? Viimane võimalus enne kooli veel lõõgastuda ja elu nautida. Sellest pole vaja lähemalt kirjutadagi, sest kui seltskond on olemas, siis pole nagu rohkemat vajagi – lakkamatu naer on garanteeritud. 


6) Minna loomaaeda (pole päris erapooletu valik)


Parimad paigad, kus ennast koguda, on kodus ja loomaaias. Päriselt ka! Pole võimalik, et sa loomadest tuima näoga mööda saaksid kõndida, kui nad sind ikka nii vahvalt tervitama tulevad. Okei, minu loomaaiaskäik ei ole päris erapooletu, sest juhtumisi olen mingi hämmastava ime läbi sinna tööle sattunud. Pooled korrad käin loomaaias tööl, pooled korrad teen seal sõpradele tuure, sest ega mul kahju pole sinna niisamagi minna. Seal veedetud aeg on teraapia omaette, ma ei ole vist kunagi loomaaias käimist nii palju nautinud nagu praegu. 


7) Osta valmis kooliasjad (emotsionaalne ettevalmistus)


Ja nüüd mõtlete te küllap, et kas ma olen päris ogaraks läinud, et utsitan koolitarbeid ostma minema? Kooliga on selline lugu, et mul on vaja mingisugust emotsionaalset ettevalmistust selle jaoks. Täpselt nagu merre ujuma minemisegagi, tuleb aeglaselt külma veega ennast enne harjutada, kui sinna täiesti sisse minna. Ladusin paar pastakat ja markerit korvi, ostsin ka jõupaberit ning koolivihikuid – sellest peaks olema ju küll, eks? Alguses oli küll masendav koolilaadal ringi vaadata, ainuke tugi minu ümber kõndivad sama tuima näoga õpilased, kuid siis läks pisut lõbusamaks, kui otsustasin kooli-shopping'ut kontoritarvetest edasi laiendada küünelakkideni välja. 


Igal juhul ma parem lõpetan enne kui hakkan veel rohkem koolist pajatama ja seda pole ju veel vaja, eks? Ma arvan samamoodi!

0 Comments