Jõuluõhtu sõpradega
*kannab näole näomaski, süütab küünla ning võtab ette arvuti, et natuke oma mõtteid kirja panna*

Mõne jaoks tähendab parim jõuluõhtu hubases kodus pere või sõpradega istumist, teiste jaoks aga meeleolukat pidu. Minu ei ütleks ära kummastki.

Kuigi kvaliteetaega kodus on ütlemata mõnus, peitub linnapeal ringi tormamises ja peoks ettevalmistuste tegemises samuti oma võlu.

Kuna minu eelmine nädalalõpp kulges absoluutselt hullumeelses tempos ning uue nädala alguski ei toonud just palju puhkust, olen nüüd omadega täiesti läbi. Mõni võib öelda, et oma ressurssidega tuleb säästlikult ümber käia, kuid mina ütlen, et aasta lõpus võib endale nii mõndagi lubada. Jõulpidudel osalemistest ei oleks ma mingi hinna eest nõus loobuma. Laupäeva võtsin endale aga ainult magamiseks ja taastumiseks, et järgmisel nädalal sõgeda tempoga edasi kütta, kuid see on seda väärt, sest kõige kiiremate perioodidega käivad kaasas ka kõige meeldejäävamad kogemused.

Sest kes ikka tahaks kodus enda toitu süüa, kui saaks pidudel teiste toitu süüa?


Kuna olen juba õrnalt puuudutanud teemat, kuidas ennast jõupeoks valmis seada, oleks nüüd aeg rääkida, kuidas veeta sõpradega üks mõnus jõuluõhtu.

Esiteks tuleb varuda palju sööki. Kindlasti kaks korda rohkem, kui päriselt vaja läheks, sest siis saab veel ise järgmine päev maiustada. Juurviljad ja dipikaste on klassika, krõpsud ja juustud ei tee ka paha. Joogiks sobib ainult glögi, hästi palju erinevaid glögisid. Kui sa ei tea, milliseid jõulujooke valida, siis saad lugeda minu lemmikglögidest siit.

Tegevuseks sobib piparkookide küpsetamine või hoopis nende glasuurimine. Anna ainult glasuurid kätte ja loovus hakkab lendama. Tärkab lapsemeelsus, mis nii kaua varjus on pidanud olema, ning õhtust võib kujuneda ääretult tore vaheldus.Teine, millega pole lihtsalt võimalik alt minna, on jõulufilmi vaatamine. Pole midagi hubasemat, kui koos seltskonnaga filmi vaadata ning suupisteid krõbistada.

Mida veel teha? Mulle tohutult meeldib kingitusi saada, kuid nagu me kõik teame, siis suurem lõbu on teistele kinke teha. Secret Santa kingivahetus on tõeliselt armas tegevus, mis annab õhtule särtsu juurde. Selles peab loomulikult varem kokku leppima, kuid on kindlasti väärt kavva võtmist.

Kui jututeemasid jääb väheks, siis oleks ääretult põnev teha kokkuvõte sellest aastast – oli see hea, halb? Mis läks hästi, mis oleks võinud veel paremini minna, mida ei jää üldse igatsema?

Ja see ongi retsept hubaseks koosistumiseks.

Jõuluajale kohaselt veetke aega lähedastega, väärtustage nende olemasolu jne. Olge mõnusad, nautige talve!0 Comments