Kuidas kiire jõulutempoga kohaneda?

16.00 - lõpeb ujumine (ruttu, pese pea, kuivata juuksed, tõmba riided selga)
16.30 - käi poest läbi (ignoreeri oma tühja kõhtu ja pea ostunimekirjast rangelt kinni)
16.45 - jõua koju ja paki oma kott
17.00 - pendelda toas närviliselt edasi-tagasi, sest ei leia mitte midagi üles
17.15 - kodust välja
17.30 - bensukast kohv ja hot dog (minu lõunasöök)
17.40 - rongi peale ja Tartusse


Oh seda hektilist detsembrikuud. Tabasin ennast eile õhtul muremõttelt: kuidas ma küll jõule nautida saan, kui jõulutulede asemel terendavad ees ainult kontrolltööd ja mahukad projektid. 


Silmadesse olid juba tekkimas vihapisarad, kui teine ootamatu mõte minu pähe tekkis. Keegi pole öelnud, et detsembris ei pea tööd tegema. Jõulukuu üksi ei ole piisav põhjus, et terve kuu lebotada. Või noh, minu jaoks loomulikult on, aga normaalne maailm vist ei tunnusta tervet detsembrit riigipühana.
Kuidagi tuleb seega ikkagi jõulude ja töö vahel balanss leida.


Minu lemmiktaktika on oma murede eest ära joosta - hetkel väljendub see rongipiletis, millega Tartusse põgenen. Loomulikult võib Tartu asemel kihutada hoopis kuskile mujale, mõnda spaasse näiteks. Võtta korraks aeg maha, et lõõgastuda ja end koguda, sest eesolevatel jõulupidudel peab ju eriti värske välja nägema. Lisaks oleks siis aega ka niisama teistes linnades ringi vaadata ning sealseid jõulukaunistusi uudistada. Keskkonnavahetus on nii-nii kasulik.


Muidugi on võimalus ka kodus korraks väike paus teha, isegi, kui sul on tunne, et no mitte kuidagi pole aega, et puhata, siis küll kuskilt ikka õnnestub aega näpistada. Soojendasin endale glögi (jah, ma tarbin ainult seda), laotasin maha hiiglasliku paberi ja guaššid, panin mängima podcasti ja hakkasin maalima. Ma pole kunagi liiga suur kunstiinimene olnud, aga appi kui mõnus seekord oma pildi kallal nokitseda oli. Õpetaja antud kodutöö osutus kasulikumaks, kui algul arvasin, sest värve segades ja pintsliga paberile kandes kadusid peast ka kõik üleliigsed muremõtted. Pärast uuesti õppima asudes tundsin, kuidas pea oli selgem kui enne.
Ühtlasi olen aru saanud, kui oluline on kõigega varakult alustada. Jõulukingid tuleks soetada nii vara kui võimalik ja koolitööd tuleb ära teha vähemalt kaks päeva enne tähtaega, sest me kõik teame, et ülesannetel on kombeks kuhjuda täpselt ühele ja samale perioodile.


Iga minut tuleb produktiivselt ära kasutada ning enam pole aega oma tegevustega prokrastineerida. Päeval tuleks ära teha nii palju kui füüsiliselt võimalik, et mõni õhtu endal vabaks jätta ja mõnusat jõulufilmi nautida.


Leidke aega, et puhata.

Ps: Ei, ma ei ole nädalapäevi sassi ajanud, vaid mõtlesin, et detsembris võiks kirjutada sagedamini kui kord nädalas.

3 Comments

 1. Ja leida aega jõulukontserdile minemiseks.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Hiilgav mõte, pole midagi paremat heast kontserdist.

   Kustuta
 2. Jep, toob naeratuse suule.

  VastaKustuta