TEST: Milline on kõige parem glögi?Birgit kurtis mulle, et poes on nii suur valik erinevaid glögisid, et tema ei oska endale ühte õiget välja valida. Salakavalalt uuris ta, kas ma ei tahaks proovida kuhjaga erinevaid jõulujooke, et ka teistele soovitada, milline see kõige õigem glögi siis ikkagi on. Aga otse loomulikult olin ma nõus.Siin on minu mõtted.Põltsamaa Klassikaline Alkoholivaba Glögi


Alustame klassikast. Põltsamaa glögi oli minu jaoks pikalt ainus eksisteeriv glögi. Selle peale võib alati kindel olla, glögised jõulud on garanteeritud. Samas, võib-olla oleks aeg proovida midagi uut ja huvitavat? Niisiis kuna selle järgi hakkan kõiki ülejäänud jooke hindama, ei saa sellele liiga kõrget hinnet anda. 
Hinne: 3

Põltsamaa Kuldne Alkoholivaba Glögi


Pean tunnistama, et tegemist on ühe mõnusa jõulujoogiga. Mõtlesin küll, et ega see ikka üks õige asi olla saa, aga võta näpust - päris maitsev oli teine. Vürtse oli täpselt parasjagu, kuid ma ei tea, kas oskaksin seda kinnisilmi just glögiks nimetada. Sellgipooles oli tegu imemaitsva keelekastmega. 
Hinne: 4

AURA Alkoholivaba glögi õuna-mustsõstra


Appi, kui magus. Päriselt! Muidu midagi täiesti uut ja teistsugust, kuid oli tunne nagu jooksin siirupit. Siiski hästi lahe, et katsetatakse uute lahedate maitsega. Praegu mõjus see mulle aga rohkem nagu mustsõstramahl ning jäi kõige nõrgemaks.
Hinne: 2

A. Le Coq Imperial Glögg 10%
Sellest pole ma ise pilti teinud :) 

Esimene mulje oli üsna lahja, kuid tagasi mõtlema hakates polnud nagu vigagi. Sõbrad laususid selle kohta küll kiidusõnu, kuid mulle meenutas lihtsalt Põltsamaa glögi. Samas võiks öelda, et tegu on üsna kindla peale minekuga - selline mõnus ja tavaline glögi. Jook on igati okei, üks sellistest, mida filmi kõrvale soojendada. 
Hinne: 5-


Kirsi Hõõgvein 10.5%


Teretulnud vaheldus traditsiooniliste jõulujookide hulgas. Kes otsib kõige puhtamat glögi, sellele võib jook pisut kaugeks jääda. Kes aga soovib midagi uut ning teistsugust, armub maitsvasse keelekastesse esimesest lonksust. Mulle meeldis, soovitaksin julgelt ise järele proovida.
Hinne: 5Hõõgvein Tulipunane Talleke 13%


Teate, mekib täitsa hästi. Tegemist on muidugi pesuehtsa hõõgveiniga, nii et tühja kõhu peale mitte juua (jõudsime sõbrannaga järeldusele). Jook maitses muidu üsna magusalt, tassitäis võib vabalt olla desserdi eest. Ütleme nii, et iga päev sellega ei patustaks, kuid mõnel erilisel õhtul on täitsa avamist väärt pudel. Plusspunkte annab loomulikult juurde tõsiasi, et tegemist on kohaliku naturaalse toodanguga. 
Hinne: 4+Nüüd võite poes rahulikult ka glögileti juurde kõndida, ilma, et silme-eest kirjuks läheks. 0 Comments