Käisin Tartus oma ühikat uudistamas

 Kuidas ma ühikatuba vaatamas käisin, Tartu baare avastasin ja koduesemeste šopinguga alustasin. Tartus käsin muide täpselt enne koroonapuhangut, nii et sellest olen ma õnneks prii, pole üldse vaja muretseda.


Minu graafik on hetkel hullumeelne - teisipäeval pidu, kolmapäeval kaks ekskursiooni tööl, neljapäeval järgmine koosistumine, reedel kostüümiproov filmivõteteks, laupäeval töö, pühapäeval sõpradele tuur loomaaias (mida ma ikka kord kahe nädala jooksul teha armastan). Järgmine nädalalõpp on samuti kõik töö all kinni ja enne seda on Tallinnast väljas võtted. Hullult äge või mis?


Vaevalt veetsin just kaks päeva Tartus, kui juba tirib graafik endaga kaasa. Jooksin reaalselt otse Tartu rongilt Viimsi bussile edasi, et juba järgmisele koosviibimisele kihutada. Pea oli alles uimane eelmise õhtu sündmustest, kuid pole hullu, suured päikeseprillid ajasid asja ära ja bussis sai juba võibolla pisut väsinud silmaalused kiirelt peitepulgaga katta.


Kui sihikindel ja kogenud üliõpilane seab endale eesmärgiks sulle kõige tähtsamad ajaveetmiskohad ära näidata, on tundengilinnas kai suvel lõbus. Mõistlik, pean ju teadma, kuhu sobib tulevikus istuma minna ja kuhu mitte - milline klubi on in, milline out ja millises baaris on kõige vähem vilavate silmadega soomlasi (julm stereotüüp). Õhtu jooksul sai igal juhul omajagu peatusi läbitud, nii et mingi pilt on mul nüüd silme-ees küll.


Prioriteet oli Tartus aga hoopis oma uus ühikas üle vaadata. Pisut oli hirm naha vahel küll, et mis siis, kui kohale jõudes näen, et tegemist on mingi jubeda kastiga, kus ma küll pikalt elada ei suudaks. Õnneks on emotsioonid täpselt vastupidised, sest elukoht on super. Mitte ainult ei ole asukoht 10/10st, vaid tuba ise on ka ilus ja remonditud. Lisaks on meil kahe toa peale ka vannituba ja köök. Köök - milline luksus ühika kohta.


Nüüd, kui esimene elevus sees, on raske mitte šopata tuppa erinevaid organiseerimistarvikuid ja dekoratsioone. Ikka tahaks ju interjööri küünlaid ja taimi, et luua võimalikult hubane ja õdus kodu järgmiseks aastaks. Aga ei, Tallinnast asju osta on väga mõttetu, sest kui ma Tartusse rongiga kolima pean, pole mul absoluutselt ruumi kõiki neid uhiuusi esemeid kaasa võtta. Niisiis tuleb kannatlik olla ja oodata, mitte osta kosmeetikatarvete organiseerijaid või mis iganes asju ma endale korvi kuhjasin.


Samas loen nüüd jälle netist, et järgmine haiguspuhang tuleb peale - totaalselt masendav. Esmakursuslasena keeldun tunnistamast, et võib juhtuda, et hakkan loenguid arvutist kuulama. Kodus konspekteerimine ei kuulu tõepoolest mu ülikoolielu ettekujutuste hulka. Parem oleks, et ma kahe ja poole nädala pärast oma kolaga Tartusse saan koperdada. 


Praegu on igal juhul juba kõik päevad planeeritud, sest nüüd tuleb ju kõikide Tallinnasse jäävate sõpradega viimased istumised teha - kes teab, millal jälle üksteist näha saab. Tuleb haarata veel viimased jääkohvid ja nautida suve, enne, kui sügis peale kihutab.0 Comments