Teistmoodi jõulud

 


5/7 eksamite kadalipust on läbitud ja lõpuks ometi on korraks aega natuke hing tõmmata.


Mida ma peale eksameid tegin?

Tõmbasin TikiTok’i, sõitsin Tallinnasse, tervitasin lõpuks ometi juba niigi hilinenud break-down’i, alustasin uue seriaaliga, lõpetasin uue seriaaliga ja käisin kõikide sõpradega kõik kohvikud läbi.


Esimest korda nelja aasta jooksul võtsin endale siin väikse pausi kirjutamisest. Tegelikult kirjutamisest ma ei loobunud, sellega tegelesin edasi, lihtsalt enda platvormi asemel kasutasin TÜ oma (seda siin). Kuigi see on siiani olnud mega lahe kogemus, siis natuke igatsesin ikka ka oma väikest hubast toakest, kus saab olla keegi muu kui “esmakursuslane”. Tahaks olla korraks lihtsalt suvaline noor inimene oma kahekümnendates, sest guess what, ma sain vahepeal vanaks. 


Olin juba täiesti arvestanud, et sel aastal jääb ka sünnipäev tagaplaanile, sest kel ikka on aega sellega eksamite ja kõige muu keskelt tegeleda? Minu plaan oli sünnipäev rahulikult maha vaikida, kuid nagu ikka, see ei läinud päris läbi. 


Pilt väga elevil lastest. 

Minu toakaaslased õnnitlesid mind hommikul koogi ja kingitustega. Hommikusöögiks toorjuustukook?  Jah, palun! Pere otsustas korralda mulle “üllatuspeo” mingis vanalinna restoranis, kus sain endal makroonidest korralikult isu täis süüa. Minu teised sõbrad kallasid mind üle glögi ja piparkookidega, mängisid telefonis klaverit ja saatsid postipakke, mille koju vedamisest mul selg valutama hakkas. Mul ei ole sõnu, minu imelised võrratud inimesed! 


Ka siin Tallinnas on mul veel pidu jätkunud. Kohvikumaratonid on täies hoos, sest kõik tallinlased tuleb üle vaadata nii ruttu kui võimalik. Tegelikult olen aga ikka veel eksamitest nii pagana väsinud, et kogu selle jõulumöllu keskel ei tahaks ma midagi rohkemat kui lihtsalt magada. 


Uskumatu, et juba ongi käes jõulud! Kuigi püüdsin juba detsembri algul ennast jõulumeeleollu viia, siis ikkagi tuleb kuidagi šokina, et ongi päriselt jõululaupäev. Tartus korraldasime toakaaslastega filmiõhtuid (pitsa ja jõulufilmiga) ning proovisime ka piparkooke küpsetada (taignarulli puudumisel pidime appi võtma järgmise käepärase vahendi: veinipudeli). Ka Tallinnas pidi kohe ruttu uisutama minema ning veelkord piparkooke küpsetama, sest kas saab üldse olla liiga palju piparkooke? 


Kunst pole endiselt minu tugevaim külg, vähemalt olid väga maitsvad piparkoogid.


Sirvisin oma eelmise aasta postitusi ja no seal ma ainult jõulupidudest räägingi, aga praegu on teistmoodi. Lumetormi asemel möllab koroona ja pidudest pole halli haisugi. Tekib tunne, et tahaks karu kombel metsa kuuskede vahele pageda ning paar kuud talveund magada. Mis ma oskan öelda, pirtsakast linnapreilist on tasapisi saamas looduslaps - oi, kuidas tahaks linnast eemale saada.


Ah, mis seal ikka, kui ma juba siin Tallinnas lõksus olen, siis võin sama hästi Grinch’i peale panna ja jõuluprae kallale asuda. 


Ilusaid jõule!

Nautige pühi ja hellitage ennast toidu ja kõige muu heaga!
0 Comments