Tüdrukute väljas käimise ABC


Big sister advice. Kõik, mida meie kahetseme!

Enne lugema hakkamist: järgnevat tasub võtta veidi naljaga, veidi mitte.


Pean vist tõdema, et kui eelmisel sügisel keskendusin agara esmakursuslasena peamiselt Tartu ööelu tundma õppimisele, siis nüüd veedan õhtuid sagedamini kodus meile kirjutades või seminarideks valmistudes. Noh, natuke on ikka nende esimeste septembrinädalate jooksul juba juhtunud ka - ennast segaseks tantsitud, väljas küünlavaha sisse kukutud, võõrastelt eneskaitsenippe õpitud, kollokviumisse sisse magatud jne. 


Siin on mõned minu märkused, mis eelmisest õppeaasta algusest ja pidude hooajast endaga kaasa võtsin.


Esiteks soovitan hankida endale pipragaasi. Ei midagi uut siin päikese all, väike investeering, et ennast alati turvaliselt tunda, kui tudengi budgetiga ei viitsi öösel taksot tellida. Kui kuskilt mujalt ei saa, siis matkapoes ikka müüakse. 


Samasse kategooriasse kuulub ka elementaarne kontroll, kas su sõbrad ikka jõudsid pärast pidu koju. Stick together, hoidke üksteisel silma peal. Kuigi mina ütleksin, et Tartu on suhteliselt turvaline koht, siis mõnel piirkonnal on ikkagi oma kuuldus ning kui nüüd veel ilmad külmaks ka kisuvad, siis ei tee paha kontrollida, ega keegi näiteks kuskile põõsa alla magama ei jäänud. 

Pole kahtlustki, et tutvuseid sobitatakse väljas palju. Meie leppisime tüdrukutega kohe aasta alguses kokku märgi, mis näitas, et okei, palun tule päästa mind nüüd sellest suhtlusest. Iial ei tea, vahetevahel on endal väga raske lihtsalt “Ei!” öelda. Mõnikord juhtus ka, et kui keegi ikka väga tungivalt baaris suhelda soovis ja meie seda nii väga ei vibe’nud, siis andsime üksteisele ajalimiidi - “Davai, ma lähen siis ja räägin kaks sõna, aga tule tiri mind sealt täpselt kolme minuti pärast uuesti ära!” 


Jäta meelde - Tartu on väike! Kõik teavad kõiki. Seda tuleb meeles hoida nii mõnelgi juhul. Esiteks loomulikult mõtle enne, kui ütled - sa ei tea, kes on kelle sõber, kelle vanaisa on sinu professor jne. Teiseks pead olema ettevaatlik ka oma käitumisega, sest pole lootustki, et järgmisel hommikul ei teaks terve linn, kes mida eelneval õhtul korraldanud oli. Jutud leivad, isegi, kui arvad, et sa veel nii paljusid uuest linnast ei tunne. 


Kui sa tasuta shotte vastu võtad, siis mõtle hoolega läbi, kas sa ikka oled valmis taoliseks commitmentiks. Tulenevalt linna suurusest, on tõenäoline, et sa näed neid samu inimesi ka igal järgneval peol või baarituuril. Niisiis proovi mitte koguda endale liigselt inimesi, kelle eest linnas ära joosta sel lihtsal põhjusel, et muud moodi neid enam lihtsalt maha ei raputa. Taskuks ka mainida, et katsu ka ise normaalne inimene olla. Mõnikord on küll tore olla tease, aga ega see väga jätkusuutlik käitumine ole.

Üldjuhul on sõbralik soovitus elu nautida ja väljas käia, õpid päeval ära, on õhtu vaba (kohustuste ignoreerimine on samuti tavapärane osa päevast). Sõpru leitakse peamiselt väljaspool auditooriumi, ning need, kes minu tutvusringkonnast koolitööd kohe liiga tugevalt sotsialiseerumisest ette seadsid, olid esimese semestri lõpuks paberid välja võtnud. Ehk ei pea päris seitse päeva nädalas baaripukke kulutama, aga ära karda kolmapäeval linna võlusid avastama minna, et leida endale inimesed, kellega koos 24/7 raske elu üle kurta. Tuleb ära kasutada aega, mil koolitööd veel tervet päeva enda alla ei võta, küll see periood ka kätte jõuab, uskuge. 


Teisalt lisan siia kohe vastukaaluks meeldetuletuse, et kõik uued sõprussuhted ei ole mõeldud kestma. See on okei, kui sa mõne inimesega suhtlema ei jää, või hiljem ei jookse enam jutt samasuguse hooga nagu tol õhtul peale paari Gin & Tonic’ut. Ole avatud ja julge, küll siis ka õiged inimesed leiavad tee sinuni. Ühel hetkel kipuvad ikka kursusel õppeaasta jooksul moodustuma grupid, kuid ära ka siis pelga uute inimestega suhtlemist - pole midagi tobedamat kui endale piire tõmmata.

0 Comments